20 października 2024

06:30 Za ++ Stanisława, Władysławę Kacprzaków
07:00 Za + Marka Jurę od rodz. Pawulów, Kubinarskich i Zychów
wtorek, 22 października 2024
06:30 Dzięk. błagalna w 83 rocz. urodzin Marianny z prośbą o opiekę Matki Bożej dla rodziny Jędrzejewskich, Szczepaniaków i Sieradzan
07:00 Dzięk. błagalna w intencji Jana i Czesławy w 55 rocz. ślubu ora o błog. Boże dla dzieci, wnuków i prawnuków
środa, 23 października 2024
06:30 O błog. Boże dla Polski od ucz. modlitwy za Ojczyznę, którzy zawierzają Ją Niepokalanemu Sercu Maryi
06:30 Za ++ w czyśćcu cierpiących
07:00 W intencji Parafian
czwartek, 24 października 2024
06:30 Dzięk. błagalna w int. Zofii w 80 rocz. urodzin o dalsze zdrowie i błog. Boże
06:30 Za + Stanisława Sobczyka z Poświętnego od ucz. pogrzebu
07:00 Za + Teresę Chmiel i ++ siostry różańcowe
piątek, 25 października 2024
06:30 Za + Ks. Stanisława Tulina
06:30 Za + Siostrę Dionizję
07:00 O błog. Boże i opiekę Matki Bożej dla Zuzanny w 1 rocz. urodzin
sobota, 26 października 2024
06:30 Za ++ Helenę, Jana Łuczkowskich
06:30 Za ++ Mariana, Krzysztofa Piaseckich
07:00 Za + Krystynę w 9 rocz. śmierci
17:00 Dzięk. błagalna w int. Antoniego w 1 rocz. urodzin
17:00 Za ++ Anielę, Henryka Sosińskich w rocz. śmierci
niedziela, 27 października 2024
06:45 Za ++ Genowefę, Piotra, Władysława Bieńków i ++ z rodziny
09:00 Za ++ Henryka, Mariannę, Stanisława Moskwów
11:30 Za + Mariannę Włodarczyk
17:00 Za + Sabinę-Katarzynę Rezner

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W dzisiejszej Ewangelii Pan Jezus wyjaśnia sens swojej misji i mówi, na czym polega Jego panowanie oraz władza w Jego królestwie. To służba i gotowość oddania życia za innych, co potwierdził, sam umierając za nas na krzyżu. Jezus jest zmiażdżonym cierpieniem Sługą Pańskim, a jednocześnie naszym Zbawicielem oraz wstawiającym się za nami Obrońcą.
  2. Obchodzimy dzisiaj Światowy Dzień Misyjny. W tym dniu naszą modlitwą, a także materialną ofiarą możemy wspomóc wszystkich, którzy angażują się w dzieło misyjne Kościoła – misjonarki i misjonarzy świeckich i duchownych oraz ich różnoraką działalność. Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona właśnie na ten cel. Bóg zapłać za złożone ofiary!
  3. „Modlitwa różańcowa – jak przed laty powiadał Prymas Polski międzywojennej – jest modlitwą potężną”. Uważał też, że „każdy Polak powinien odmawiać różaniec”, bo „tą bronią pokonamy zło”. Zatem zapraszamy każdego wieczoru do Bazyliki o godz. 17:30 na wspólne różańcowe nabożeństwa.
  4. We wtorek, 22 października, Kościół w liturgii wspomina Świętego Jana Pawła II. Jest to rocznica inauguracji jego pontyfikatu, podczas której padły słowa zachęty do odwagi i otwarcia drzwi Chrystusowi. W tym dniu przypada także 76. rocznica śmierci innego Wielkiego Polaka – Prymasa Polski, Czcigodnego Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda SDB. Dzieło życia i myśli tych naszych Rodaków towarzyszyć nam będą w czasie różańcowych rozważań, a wśród intencji – prośba o cud za wstawiennictwem Sługi Bożego i o jego rychłą beatyfikację. W tym dniu dodatkowa Msza św. w Brudzewicach o godz. 17:00.
  5. W najbliższą sobotę 26 października Diecezjalny kapelan strażaków Ks. Leszek Sokół zaprasza wszystkich strażaków na pierwszą Diecezjalna Pielgrzymkę do sanktuarium MB Ostrobramskiej w Skarżysku Kamiennej. Uroczystej Mszy św. o godz. 11:00 przewodniczyć będzie Ks. Bp. Marek Solarczyk – Ordynariusz naszej Radomskiej Diecezji.
  6. Zbliża się listopad, który poświęcony jest modlitwie za naszych zmarłych. Przy wyjściu ze świątyni wystawione zostały specjalne kartki wypominkowe, na których możemy wypisać imiona naszych zmarłych, których pragniemy polecać miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie z zaznaczeniem czy są to jednorazowe, roczne, półroczne czy kwartalne. Wypełnione kartki można przynieść do zakrystii czy biura parafialnego. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczymy na uregulowanie należności za wykonanie parkingu przy cmentarzu grzebalnym.
  7. Wszystkich obchodzących w tym tygodniu urodziny i imieniny zapewniamy o życzliwości i modlitwie.