28 kwietnia 2024

06:30 O błog. Boże i opiekę MB Świętorodzinnej dla pewnej rodziny
06:30 Za ++ w czyśćcu cierpiących
06:30 Za + Zygmunta Tkaczyka od ucz. pogrzebu
07:00 O błog. Boże dla Polski int. uczestników modlitwy za Ojczyznę, którzy zawierzają Ją Niepokalanemu Sercu Maryi
wtorek, 30 kwietnia 2024
06:30 Dzięk. błagalna w rocz. ślubu Renaty i Damiana oraz w int. ich dzieci i całej rodziny
06:30 Za ++ Stanisławę, Jana Barulów
06:30 O opiekę Św. Rodziny i wszelkie łaski dla rodziny Królaków i ich dzieci z rodzinami, Barbary Jędrzejczyk i jej dzieci oraz wnuczka Filipa
07:00 Za + Romualda Szufladowicza
13:00 Pogrzeb śp. Sławomira Feliksa Sławińskiego z Anielina
20:00 W int. wszystkich rodzin naszej Parafii
środa, 1 maja 2024
06:30 Imieninowa Józefa od żony Wiesławy, Haliny i Marianny Jakubczyków
06:30 Za + Bronisława Sobczyka od ucz. pogrzebu
07:00 W int. Jakuba w 18 rocz. urodzin z prośbą o błog. Boże i opiekę Matki Bożej na dalsze lata życia
09:00 Św. Józefa Za + Mariannę Kośka
18:30 Za ++ Zofię, Mariana Kołodziejczyków oraz ++ w czyśćcu cierpiących
18:30 O błog. Boże w życiu zawodowym oraz szczególną opiekę Matki Bożej dla pewnej rodziny
czwartek, 2 maja 2024
06:30 W dniu imienin Zygmunta Bartosa z podziękowaniem za opiekę nad Wiesławą
06:30 Za ++ Zofię, Andrzeja Badurów i ++ w czyśćcu cierpiących
07:00 Za + Zygmunta Kołodziejczyka
18:30 O światło Ducha Św. i potrzebne łaski na czas egzaminów maturalnych dla Magdaleny
18:30 O zdrowie i opiekę Matki Bożej dla wnuczki Poli Snopczyńskiej
piątek, 3 maja 2024 Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski
06:45 Za + Ryszarda Ajdamiaka od siostry Justyny z rodziną
09:00 W intencji strażaków naszej Parafii
09:00 Za + Irenę Wiktorowicz
09:00 Za + Ewę Kołodziejczyk
11:30 Za + Genowefę Barul w 5 rocz. śmierci oraz jej ++ rodziców i rodzeństwo
17:00 Za ++ Franciszka i Mariannę Piekarskich
sobota, 4 maja 2024
06:30 W int. Wiktorii i Mateusza w 5 rocz. ślubu o błog. Boże dla nich i ich dzieci
06:30 Za ++ Władysławę i Edwarda Witek w rocz. śmierci
07:20 Dzięk. błagalna w int. Stefana i Jadwigi
18:30 Za ++ Krystynę, Czesława Andryszczaków, Jacka Barana i Bartłomieja Kus
18:30 O łaskę zdrowia dla Jana
niedziela, 5 maja 2024
06:45 Za ++ Ewę i Zygmunta Laskowskich
09:00 Dzięk. błagalna w int. dzieci objętych modlitwą różańcową swoich rodziców
09:00 Za + Irenę Wiktorowicz
11:30 O światło Ducha Św. i opiekę MB Świętorodzinnej dla Wójta, nowo wybranej Rady Gminy i pracowników
17:00 O dary Ducha Św. na czas egzaminów maturalnych dla Marty

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza – ostatnia niedziela kwietnia jest Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających po drogach. Niech nasza wspólna modlitwa owocuje rozwagą, większym rozsądkiem i mądrością w czasie naszych pieszych, rowerowych czy samochodowych wojaży.
  2. Dziś konferencja o godz. 18:00 dla narzeczonych, którzy planują zawrzeć sakrament małżeństwa w naszym Sanktuarium w czerwcu br.
  3. Zapraszamy jutro do modlitwy w intencji Europy w dniu święta jej patronki, Świętej Katarzyny Sieneńskiej. Naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane, w przypadający tego dnia Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau.
  4. W najbliższy wtorek do naszego Sanktuarium przybędą relikwie błogosławionej rodziny Ulmów. Program nawiedzenia wywieszony jest na drzwiach Bazyliki i w kaplicach. Zachęcamy do tej chwili modlitwy w intencji rodzin naszej Parafii.
  5. W środę rozpoczynamy piękny maj. W naszej polskiej tradycji to miesiąc szczególnej modlitwy razem z Maryją. Każdego dnia po wieczornej Mszy Świętej o godz. 18:30 będziemy odprawiali nabożeństwa majowe. W tym dniu również przypada wspomnienie Świętego Józefa Rzemieślnika, zatem w czasie Mszy Świętych i nabożeństwa majowego będziemy się modlić za wszystkich pracujących i tych, którzy pracy poszukują. W tym dniu dodatkowa msza św. w kościele Św. Józefa o godz. 9:00.
  6. W piątek, 3 maja, obchodzimy szczególną uroczystość – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Głównej Patronki naszej ojczyzny oraz Narodowe Święto Rocznicy Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Przyjdźmy w tym dniu do kościoła na Mszę Świętą. Msze będą odprawione tak w Bazylice jak i w kaplicach jak w każdą niedzielę, a szczególnie modlić się będziemy w intencji naszej umiłowanej ojczyzny. Niech przez ten cały świąteczny dzień towarzyszy nam modlitwa za Polskę i za Polaków w kraju i na emigracji. Ze względu na przypadającą uroczystość nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Ze względu na tę uroczystość mimo pierwszego piątku nie będzie objazdu chorych po domach.
  7. W sobotę przypada wspomnienie Świętego Floriana, męczennika, patrona strażaków. To także pierwsza sobota miesiąca. Po porannej Mszy odmówimy jedną tajemnicę Różańca, powierzając w niej intencje strażaków i wszystkich spieszących z pomocą podczas pożarów, powodzi czy innych klęsk żywiołowych.
  8. Od najbliższego piątku msze św. w Gapininie w uroczystości i niedziele będą o godz. 8:00.
  9. Naszą modlitwą i życzliwością otaczamy Solenizantów i Jubilatów tygodnia. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.