10 listopada 2019

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Obchodzimy dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. To okazja do szczególnej pamięci i modlitwy w intencji chrześcijan prześladowanych na całym świecie. Na pomoc dla tego Kościoła są przeznaczone ofiary do puszki po chórem.
  2. Z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pragniemy polecać Bożej Opatrzności losy naszej Ojczyzny i rodaków na całym świecie. Msza Święta w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona jutro o godz. 17:00
  3. Spotkanie kandydatów do Bierzmowania w najbliższy czwartek o godz. 17:00 w klasztorze. Prosimy młodzież o przyniesienie ze sobą na spotkanie Pisma Świętego.
  4. W piątek zapraszamy na kolejne nabożeństwo Drogi Krzyżowej na Studziańskiej Kalwarii o godz. 18:00. Modlić się będziemy w intencji naszej Ojczyzny i Parafii.
  5. W przyszłą niedzielę do naszej Parafii przybędzie J. Eksc. Ks. Biskup Henryk Tomasik z wizytą duszpasterską. Będzie przewodniczył Mszy św. o godz. 9:00 i 11:30 w Bazylice, oraz uczestniczył we mszy św. w Gapininie o godz. 14:00. Po Mszy św. o godz. 9:00 pragnie spotkać się z grupami: Schola młodzieżową, Kółkami Żywego Różańca oraz Kółkami rodziców modlących się w intencji swoich dzieci, Margerytkami i ministrantami, a po Mszy św. o godz. 11:30 z orkiestrą. Ks. Biskup zaprasza wszystkich także do wspólnej modlitwy za zmarłych na cmentarzu grzebalnym o godz. 15:30. W tym dniu nie będzie nabożeństwa w Bazylice o godz. 16:30.
  6. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej, w tym szczególnie „Gościa Niedzielnego”.
  7. Solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia obfitych Bożych darów.