16 czerwca 2019

NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

1. W czwartek Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w procesję wszystkich parafian oraz grupy duszpasterskie. Centralna uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 10:30, po której wyruszy procesja ulicami Poświętnego. Zapraszamy całą paradę procesyjną i dzieci w strojach pierwszokomunijnych, oraz dziewczynki do sypania kwiatków.
  2. Do najbliższej asysty kapłanom niosącym Najświętszy Sakrament prosimy następujących mężczyzn: z Bazyliki do ołtarza  I – strażaków, od I do II ołtarza – z Zanartu: Błotnickiego Henryka i Mastalerka Zbigniewa, od II do III ołtarza – ze Studzianny: Łuczkowskiego Damiana i Kwaśniaka Grzegorza, od III do IV ołtarza – Wólki Kuligowskiej: Płuciennika Grzegorza i Dariusza Kościechę, a od IV ołtarza do Bazyliki stałą asystę. Kto nie mógłby podjąć się tego zadania bardzo prosimy we własnym zakresie o znalezienie zastępcy.
  3. Podczas trwania tzw. oktawy uroczystości Bożego Ciała Msza Święta z procesją wokół kościoła codziennie o godz. 18:30, a w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00.
  4. W przyszłą niedzielę, jak już było zapowiadane J. Ekscelencja Ks. Bp Henryk Tomasik dokona uroczystego poświęcenia kaplicy pod wezwaniem Św. Jana Pawła II w Brudzewicach. Uroczysta Msza św. o godz. 15:00.
  5. Od przyszłej niedzieli Msze św. w Gapininie będą sprawowane o godz. 8:00.
  6. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia niech obficie błogosławi Bóg w Trójcy Jedyny.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• Jutro 17 VI – św. Albert Chmielowski, zakonnik, uczestnik powstania styczniowego, malarz, opiekun biednych i bezdomnych,
  • A w piątek 21 VI – św. Alojzy Gonzaga, który zrezygnował z kariery i bogactwa, zmarł jako kleryk jezuicki opiekujący się chorymi podczas zarazy w Rzymie.