Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Duszpasterskie
Ogłoszenia Duszpasterskie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Proboszcz   
sobota, 07 października 2017 18:18

8 października 2017

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. 1.Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Różaniec towarzyszy nam w chwilach radości i doświadczenia. Rozważając tajemnice z życia Pana Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła, całej ludzkości. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Jakże wielka jest dziś potrzeba modlitwy o pokój na świecie i w intencji zagrożonej rodziny, oraz za tydzień rozpoczynających się w naszej Parafii Misji Świętych. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w Bazylice codziennie o godz. 17:30.serdecznie zapraszamy!      
  2. 2.W sobotę, 14 października, będziemy pamiętali o nauczycielach i wychowawcach, którzy obchodzą swoje doroczne święto. To ich dzień – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą.
  3. 3.W poniedziałek, 16 października, przypada 39. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową, stąd już dzisiejsza niedziela, jest dorocznym Dniem Papieskim. Dziś swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu św. Jana Pawła II. Głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania papieża Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury; między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, pochodzącej z ubogich rodzin.
  4. 4.W przyszłą niedzielę rozpoczną się w naszej Parafii Misje Święte. Rozpoczną one nasze duchowe przygotowanie do przyszłorocznej 50 rocznicy koronacji Cudownego Obrazu Pani Świętorodzinnej. Zechciejmy tak zaplanować przyszły tydzień, aby znalazł się czas na udział w nabożeństwach misyjnych. Szczegółowy plan częściowo został rozniesiony do domów. Kto go jeszcze nie ma, może pobrać ze stolika za ławkami.
  5. 5.Trwają prace przy odnowieniu kaplicy Św. Anny na historycznym miejscu pierwszego kościoła sanktuaryjnego wybudowanego dla naszego Cudownego Obrazu MB Świętorodzinnej. Pomimo środków które otrzymaliśmy z różnych stron, oraz już odbytej składki, zwracamy się jeszcze raz do wszystkich dobrej woli o ofiary na ten cel złożone na tacę w przyszłą niedzielę. Już dziś składamy za nie serdeczne „Bóg zapłać”.
  6. 6.Trwa głosowanie na zadania budżetu obywatelskiego naszego województwa. Wśród tych zadań jest też zadanie dotyczące naszej społeczności i uczczenia 50 rocznicy koronacji Cudownego Obrazu. Wszystkich chcących poprzeć to zadania prosimy o głos na to zadanie bądź w formie pisemnej, na specjalnych kartach, które wyłożone są w zakrystii, bądź też w formie elektronicznej na stronie – WWW.bo.lodzkie.pl głosując na W 213 najlepiej za 3 punkty.

 

W tym tygodniu patronujĄ nam:

  • Jutro 9 X – bł. Wincenty Kadłubek, biskup krakowski, uczestnik Soboru Laterańskiego IV;
  • A w piątek 13 X – bł. Honorat Koźmiński, prezbiter, kapucyn, który powołał do życia wiele bezhabitowych zgromadzeń zakonnych, przeważnie żeńskich.