Ogłoszenia Duszpasterskie

13 października 2019

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W całej Polsce obchodzimy dzisiaj Dzień Papieski. Tegoroczne przesłanie brzmi „Wstańcie, chodźmy!”
 2. Niosąc w sercach pamięć o św. Janie Pawle II, przyjacielu młodzieży, inicjatorze Światowych Dni Młodzieży, wielkim wychowawcy wielu pokoleń, pragniemy włączyć się w dzieło stypendialne Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone do puszek fundacji.
 3. W poniedziałek obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nauczycieli i pracowników oświaty zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas nabożeństwa różańcowego o godz. 17:30.
 4. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie w Bazylice o godz. 17:30. Przypominamy wiernym o możliwości uzyskania odpustu za pobożne odmówienie różańca św. pod zwykłymi warunkami.
 5. Pracowników służby zdrowia otoczymy naszą modlitwą w dniu ich patrona, św. Łukasz, w piątek na nabożeństwie różańcowym w Bazylice o godz. 17:30.
 6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny, który w tym roku będzie miał szczególny wymiar z racji trwającego nadzwyczajnego miesiąca misyjnego. Przeprowadzimy także zbiórkę ofiar na wsparcie dzieła misyjnego Kościoła.
 7. Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia powierzamy opiece Matki Bożej Różańcowej.
 8. 9. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Antoniego Stanika z Małoszyc, którego pogrzeb będzie w najbliższy wtorek o godz. 13:00.  Wieczny odpoczynek…

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • We wtorek 15 X – św. Teresa od Jezusa, hiszpańska mistyczka i odnowicielka zakonów karmelitańskich,
 • W środę 16 X – św. Jadwiga Śląska, niemiecka księżniczka, żona polskiego księcia Henryka Brodatego, jako wdowa została mniszką, patronka Śląska,
 • W czwartek 17 X – św. Ignacy Antiocheński, uczeń i następca św. Piotra jako biskup Antiochii, pisarz, męczennik,
 • A w piątek 18 X – św. Łukasz, uczeń św. Pawła, autor Ewangelii oraz Dziejów Apostolskich, patron lekarzy i malarzy.