2 maja 2021

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Kościół jest wspólnotą zakorzenioną w Chrystusie, który jest krzewem winnym, a my jesteśmy latoroślami. Warto uświadamiać sobie tę ewangeliczną prawdę i świadczyć o niej swoim życiem. A każde uczestnictwo w Eucharystii jest nieustannym wzrastaniem w miłości.
  2. Dziś wieczorem w ramach „Jerycha rodzin” rozpoczyna się modlitewne czuwanie rodzin w parafiach dekanatu przedborskiego. Módlmy się w intencji wszystkich rodzin do których w tym tygodniu przybędzie kopia naszego Cudownego Obrazu.
  3. Dziś po mszy św. o godz. 17:00 w Bazylice godzina uwielbienia prowadzona przez naszą scholę. Serdecznie zapraszamy.
  4. Rozpoczęliśmy maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia w Bazylice zapraszamy na nabożeństwo majowe po mszy św. o godz. 18:30.
  5. Jutro, 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu. Przez lata ta uroczystość jednoczyła nas wokół sanktuarium jasnogórskiego, o którym św. Jan Paweł II, powiedział że tam bije serce naszego narodu. Maryja króluje nam od wieków i nigdy nie zawiodła pokładanej w Niej nadziei, czego świadectwem są wota wdzięczności. Tego dnia Msze św. w Bazylice i w kaplicach jak w każdą niedzielę. O godz. 15:00 dodatkowa msza św. w intencji naszych strażaków.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Na Mszy Świętej o godz. 18:30 w Bazylice pomodlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
  7. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa. W tym dniu zapraszamy dzieci do I Spowiedzi wraz ze swoimi rodzicami. Dzieci te w przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 11:30 przeżywać będą swoje pierwsze spotkanie z Chrystusem Eucharystycznym. W związku z tym bardzo prosimy aby na tej mszy św. w Bazylice zrobić miejsce dla tych dzieci i ich najbliższych, natomiast wszystkich pozostałych zapraszamy na pozostałe msze święte i o uczestniczenie w tej mszy świętej na zewnątrz.
  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
  9. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła śp. Józefa Łucka z Kozłowca. Pamiętajmy o niej w modlitwach oraz o jej najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.
  10. W tym tygodniu patronują nam:

– we wtorek 4 maja – św. Florian, żołnierz, męczennik, patron strażaków;

– w czwartek 6 maja – święci apostołowie Filip i Jakub;

– a w sobotę 8 maja – św. Stanisław, biskup i męczennik, główny patron Polski.