24 stycznia 2021

III NIEDZIELA ZWYKŁA

Droga wspólnoto Kościoła Radomskiego!

W dniu 27 stycznia 2021 r. o godz. 11.00 (środa) odbędzie się mój ingres do katedry radomskiej. Chcąc zachować wszelkie normy sanitarne podczas sprawowania tej liturgii, liczba uczestników będzie bardzo ograniczona. Niestety, w związku z tym, do świątyni będą mogły wejść jedynie osoby z zaproszeniami. Takie okoliczności sprawiają, że wielu z Was będzie łączyło się tylko duchowo oraz będzie mogło włączyć się we wspólnotę modlitwy poprzez przekaz medialny.

Jest mi bardzo przykro, że w tak ważnym dla naszej społeczności dniu nie będziemy mogli wszyscy zgromadzić się w katedrze. Proszę o zrozumienie i wyrażam nadzieję, że w kolejnych tygodniach będziemy mogli przeżyć osobiście wspólnotę wiary i modlitwy podczas Mszy Świętych w każdym z dekanatów.

Bóg ofiarował nam ten czas, abyśmy wspólnie odkrywali Jego Tajemnice
i spotykając się w naszych parafiach, grupach formacyjnych, wspólnocie kapłańskiej i życia konsekrowanego budowali wspólnotę Kościoła Radomskiego.

Dla każdego z Was przyzywam mocy Bożego błogosławieństwa i proszę o modlitewne wsparcie mojej posługi pasterskiej wśród Was i dla Was.

Wasz biskup Marek

1. Ingres Księdza Biskupa Marka, w środę, 27 stycznia, będą transmitować: telewizja Trwam, Radio Plus Radom i telewizja Dami.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy za pośrednictwem mediów. Początek o godz. 11.00.

2. Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Ofiarami złożonymi do puszki wspieramy potrzeby poszkodowanych przez trzęsienie ziemi w Chorwacji.

3. Jutro święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła Jezusa. Gorliwy faryzeusz i prześladowca pierwszego Kościoła, po tym, jak ukazał mu się zmartwychwstały Chrystus, został Jego uczniem i poświęcił resztę życia szerzeniu Ewangelii. Dzięki temu stał się apostołem narodów.

4. W przyszłą niedzielę na godz. 8:20 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I spowiedzi i Komunii Św. wraz ze swoimi rodzicami na spotkanie po którym na mszy św. o godz. 9:00 otrzymają poświęcone modlitewniki.

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

6. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła śp. Zofia Kacprzak z Kozłowca, której pogrzeb będzie jutro o godz. 13:00. Pamiętajmy o niej w modlitwach oraz o jej najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości. „Wieczny odpoczynek raczej jej dać Panie….”

W tym tygodniu patronują nam:

– Jutro 25 stycznia – św. Paweł, apostoł, świętujemy jego nawrócenie;

– we wtorek 26 stycznia – święci biskupi Tymoteusz i Tytus, najbliżsi współpracownicy św. Pawła Apostoła;

– w czwartek 28 stycznia – św. Tomasz z Akwinu, prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach kultury europejskiej.