Start Orkiestra
Orkiestra
Historia PDF Drukuj Email
Wpisany przez ks.JC   
sobota, 14 października 2006 08:27

Ks. Kazimierz Jelonek COr.Na stronie Orkiestry "Bazylikon" pragniemy umieszczać historyczne fotografie z początków działalności. W przyszłości będzie tutaj umieszczona Kronika orkiestry "Bazylikon"

Więcej…
 
Orkiestra i Chór w Rzymie PDF Drukuj Email
Wpisany przez ks.JC   
czwartek, 15 września 2005 08:21

Watykan - Plac św. PiotraW dniach od 22 sierpnia do 28 sierpnia Orkiestra wraz z Chórem naszej Parafii wyjechali na pielgrzymkę do Włoch, pod opieką ks. Jana Drewniaka i ks. Jana Chodóra. Odwiedzili grób Sługi Bożego Jana Pawła II oraz wiele różnych miejsc!

Więcej…
 
Opłatek Orkiestry "Bazylikon" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. JC   
wtorek, 18 stycznia 2005 07:45

bazylikon6NIEDZIELA 16 STYCZNIA 2005 ROKU

Przy naszym Sanktuarium działa i upiększa liturgię Orkiestra Dęta "Bazylikon" założona przez ks. Kazimierza Jelonka. Po śmierci założyciela opiekuje się Orkiestrą ks. Jan Drewniak. Całą Kapelą dowodzi Pana Marian Kupis a sprawą prowadzernia muzycznego i rozwoju Pan Bogusław Małachowski, który jest dyrygentem. Orkiestra liczy w swoich szeregach 60 muzyków i się rozwija. W niedzielę 16 stycznia odbył się opłatek Orkiestry, połączony z podsumowaniem ubiegłego roku. Podsumowania dokonał Dyrygent Pan Bogusław Małachowski.

Więcej…
 
Bazylikon PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. JC   
czwartek, 05 sierpnia 2004 14:25
bazylikon1Przy naszym Sanktuarium działa Orkiestra dęta "Bazylikon" liczy w swoich szeregach 60 Orkiestrantów zalożył ją i przez wiele lat prowadził ks. Kazimierz Jelonek. Po śmierci ks. Kazimierza szkoli i prowadzi Orkiestrę Pan Bogusław Małachowski.
Więcej…
 
"Bazylikon" na Kongresie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. JC   
czwartek, 05 sierpnia 2004 07:15

bazylikon4W dniach od 12 do 17 lipca 2004 na Świętej Górze w Gostyniu odbywał się III Światowy Kongres Oratoriów Filipińskich, podczas którego swoim koncertem uświetniła i wzbogaciła program nasza Orkiestra. Wszyscy uczestnicy Kongresu tym występem byli zachwyceni!!!

Więcej…