26 maja 2019

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. W kolejną niedzielę Wielkanocy usłyszeliśmy obietnicę posłania uczniom Ducha Świętego. Trzecia Osoba Trójcy Świętej prowadzi Kościół do pełnego zjednoczenia z Chrystusem i na spotkanie z Bogiem Ojcem. Przygotujmy się na przyjęcie darów Ducha Świętego poprzez odprawienie nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą rozpoczniemy w najbliższy piątek.
  • W dzisiejszej modlitwie szczególnie pamiętamy o naszych matkach z okazji ich święta. Niech Najświętsza Maryja Panna, wzór macierzyńskiego serca, nieustannie wyprasza potrzebne dary, a wdzięczność i miłość najbliższych zawsze radują Wasze serca.
  • Powoli dopełnia się czas wielkanocnej radości. Przypominamy wiernym o przykazaniu kościelnym, wynikającym z troski o nasze duchowe dobro, które mówi: „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św.”.
  • Zapraszamy do udziału w ostatnich już w tym roku nabożeństwach majowych. Od poniedziałku do środy po mszach świętych o godz. 6:30 będziemy modlili się o urodzaje i za kraje głodujące.
  • W piątek, na zakończenie maryjnego majowego miesiąca, oddamy cześć Matce Bożej, obchodząc święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W sobotę Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 6:30.
  • Wszystkie dzieci naszej parafii z okazji Dni Dziecka zawierzymy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa podczas pierwszego nabożeństwa czerwcowego w sobotę po Mszy Św. o godz. 18:30.
  • W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Zapraszamy rodziców do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji swoich dzieci pół godziny przed Mszą św. o godz. 9:00.
  • Zbliża się Diecezjalne Dni Młodych, które odbędą się w dniach 14 – 16 czerwca w Muzeum Wsi Radomskiej. Są one przeznaczone dla młodych w wieku 14 – 25 lat. Rozpoczną się w piątek popołudniu, a zakończą otwartym festynem rodzinnym w niedzielne popołudnie. Informacje są umieszczone na wyłożonych folderach na stoliku za ławkami. Zainteresowani proszeni są jeszcze do końca maja o zgłoszenia do Ks. Włodzimierza, lub Ks. Proboszcza.
  • Solenizantów i jubilatów otaczamy naszą życzliwością i powierzamy opiece Matki Bożej.
  1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Józefa Kośkę z Wólki Kuligowskiej, Mariannę Kośka z Małoszyc i Józefa Kowalika z Brudzewic Kolonii. Wieczny odpoczynek…

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• W środę 29 V – św. Urszula Ledóchowska, polska zakonnica, patriotka, założycielka zgromadzenia sióstr urszulanek szarych,

A w sobotę 1 VI – św. Justyn, rzymski filozof, obrońca wiary i męczennik.