16 grudnia 2018

III NIEDZIELA ADWENTU

1. W kolejnym tygodniu Adwentu Kościół zaprasza nas do modlitwy o chrześcijańskie życie naszych rodzin. Zapraszamy do udziału w liturgii najbliższych dni, a także do rodzinnej modlitwy w domach.

1. Wytrwale kontynuujmy nasz udział w Mszach Świętych roratnych, sprawowanych codziennie w Bazylice o godz. 6:30, a także wieczorem w Brudzewicach.

1. Najlepszym przygotowaniem do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia niech będzie oczyszczenie i umocnienie serc w sakramencie pokuty. Spowiedź święta w naszym kościele codziennie podczas rorat, oraz szczególnie w piątek od godz. 16:00 do 17:00 z udziałem kapłanów naszego dekanatu.

1. W najbliższy piątek od godz. 9:00 pragniemy odwiedzić chorych przed świętami Bożego Narodzenia, których prosimy zgłosić w zakrystii. Chorzy którzy są odwiedzani co miesiąc przez ks. Proboszcza będą odwiedzeni w tym dniu od godz. 8:00.

1. Serdeczną pamięcią otaczamy wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczętego tygodnia. Niech radość w Panu będzie Waszym udziałem.

1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest „Gość Niedzielny” i „Nasza Arka” w całości poświęcona naszemu Sanktuarium.

1. Przed Bazyliką rozprowadzane są stroiki Bożonarodzeniowe z przeznaczeniem na potrzeby naszej szkoły w Poświętnem.

1. W zakrystii można nabywać opłatki wigilijne, które zostaną poświęcone w przyszłą niedzielę na każdej mszy św.