14 lipca 2019

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Przypominamy o wakacyjnym planie Mszy Świętych i nabożeństw w naszym kościele oraz zmienionych godzinach posługi w biurze parafialnym tj. w tym tygodniu tylko w sobotę.
  2. Przypominamy i zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zbiórka będzie miała miejsce w klasztorze do 17 lipca br., tj. do najbliższej środy.
  3. Na czas wakacji polecamy dobrą lekturę. Dziś do nabycia obecny tygodnik „Gość Niedzielny” z bardzo ciekawymi artykułami, m.in. o kanonizacji angielskiego filipina bł. Newmana, o budowie kościoła w Brudzewicach, czym jest szkaplerz i skąd pochodzi jego niezwykła moc, oraz rozmowa z aktorką Ewą Błaszczyk, która założyła klinikę „Budzik” dla osób w śpiączce.
  4. Solenizantów i jubilatów nowego tygodnia, w tym szczególnie naszych kapłanów Ks. Czesława Szymańskiego i Ks. Włodzimierza Mleczko, powierzamy opiece świętych patronów, życząc spełnienia wszelkich dobrych marzeń i planów.
  5. W dniach od 7 do 12 października br. organizowana jest pielgrzymka autokarowa do Medjugorie. Zainteresowani proszeni są o kontakt z Ks. Proboszczem.
  6. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Anielę Badura z Brudzewic. Wieczny odpoczynek…

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• Jutro 15 VII – św. Bonawentura, biskup, Doktor Kościoła, autor traktatów teologicznych i życiorysów św. Franciszka,
  • A we wtorek 16 VII – Matka Boża z góry Karmel, patronka duchowych synów proroka Eliasza, karmelitów.