21 października 2018

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Będziemy modlić się w intencjach misji i misjonarzy na całym świecie. Jeszcze wielu ludzi nie słyszało o Ewangelii, czyli o dobrej nowinie o Jezusie – Zbawicielu świata. Dzisiaj teren działalności misyjnej to również nasz kontynent. Prosimy o misjonarzy w naszych zlaicyzowanych środowiskach.

1. W intencjach misyjnych będziemy modlić się szczególnie podczas nabożeństw różańcowych codziennie o godz. 17:30.

1. W najbliższy czwartek zapraszamy do Bazyliki na nabożeństwo różańcowe, szczególnie wszystkich członków Żywego Różańca naszej. Parafii. Pragniemy w ten sposób włączyć się już w VII Ogólnopolski Dzień Modlitw Żywego Różańca przeżywany właśnie w tym dniu 25 października w naszej Ojczyźnie.

1. Za tydzień, w ostatnią niedzielę października, w wielu kościołach świętujemy rocznicę poświęcenia własnego kościoła.

1. W Bazylice za stoliku za ławkami można pobrać kartki na wypominki, które można już składać za naszych bliskich zmarłych. Prosimy zaznaczyć o jakie chodzi, czy roczne, czy półroczne czy kwartalne czy jednorazowe.

1. Matce Bożej Różańcowej polecamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

• Jutro 22 X – św. Jan Paweł II, Polak, jeden z największych papieży naszych czasów. Szczególnie w tym dniu zapraszamy do kaplicy w Brudzewicach na Mszę św. o godz. 17:00.