Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Duszpasterskie
sobota, 25 listopada 2017 17:37

26 listopada 2017

XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA - UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

1. 1.Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.
  1. 2.Dziś, w niedzielę Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, po każdej mszy św. ponawiamy Jubileuszowy Akt przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.
  1. 3.W najbliższy czwartek, 30 listopada, przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa, bratem św. Piotra. Tradycja głosi, że po zesłaniu Ducha Świętego udał się do Grecji, gdzie oddał życie za wiarę, ukrzyżowany głową do dołu. Pamiątką tego są tak zwane krzyże św. Andrzeja w kształcie litery „X”.
  1. 4.W tym tygodniu przypada pierwszy piątekpierwsza sobota miesiąca. Zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, aby lepiej wejść przeżywanie czasu Adwentu. W te dni w Bazylice msze św. także wieczorem o godz. 17:00, a w piątek również w Brudzewicach i Gapininie.
  1. 5.Przyszła niedziela będzie już pierwszą niedzielą Adwentu.
  1. 6.Dziękujemy wszystkim, którzy zbiorowo, bądź indywidualnie przekazali ofiary w ostatnim czasie na utrzymanie porządku na cmentarzu grzebalnym. „Bóg zapłać”.