Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Duszpasterskie
sobota, 29 lipca 2017 12:17

30 lipca 2017

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Mija połowa wakacji. Wraz z początkiem obecnego tygodnia rozpoczniemy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie tak religijnej, jak i historycznej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też jak słyszeliśmy w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu.
  2. Konferencja dla narzeczonych dziś o godz. 18:00.
  3. W najbliższy wtorek, 1 sierpnia, przypada 73. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. W połowie miesiąca przedmiotem refleksji staną się sierpniowe dni narodowego przebudzenia na przełomie lat osiemdziesiątych na polskim Wybrzeżu. Wspomnijmy też „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Niech to bogactwo sierpniowych rocznic i wielkich świąt utwierdzi naszą wiarę i ufność w moc i potęgę Pana wieków.
  4. W środę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią św. FranciszkaAsyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. W tym dniu odpust także u Ojców Kapucynów w Nowym Mieście.
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W te dni w Bazylice dodatkowo Msze św. także wieczorem o godz. 18:30, a w piątek także w kaplicach w Brudzewicach i Gapininie o godz. 17:00.
  2. W przyszłą niedzielę, 6 sierpnia, będziemy przeżywali święto Przemienienia Pańskiego. Po Mszy św. o godz. 11:30 zapraszamy na godzinny koncert w wykonaniu artystów operowych z Warszawy.
  3. W gablocie przed Bazylika można zapoznać się z projektem kapliczek Drogi Krzyżowej, którą chcemy wybudować jako wotum wdzięczności naszych serc na zbliżające się 50-lecie koronacji naszego Cudownego Obrazu. Dawny plac koronacyjny, który zgromadził około 200 tys. pielgrzymów, pragniemy otoczyć stacjami Drogi Krzyżowej, której zwieńczeniem będzie tzw. „Kalwaria Studziańska”. Ponieważ kapliczki będą budowane z kamieni jakich pełno jest na naszych polach, zwracamy się z gorącą prośbą - APELEM - aby przy okazji zbliżających się prac polowych, zbierać takie kamienie i w miarę możliwości dostarczać je na wskazane miejsce. Potrzebne są kamienie różnej wielkości; małe, średnie i wielkie. W sprawie składowania kamieni prosimy kontaktować się z ks. Włodzimierzem, albo w którymś z panów posługującym przy naszym klasztorze. Potraktujmy to jako czyn pokutny. W duchu wynagrodzenia za grzechy nasze i naszych bliskich, zwłaszcza może za grzechy pijaństwa. Także jako wyraz naszej wdzięczności Bogu za wszelkie otrzymane łaski i dobrodziejstwa.
  4. W dniach 23-26 sierpnia zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Zakopanego. W programie oprócz dwóch dni spędzonych w Tatrach, nawiedzenie kilku sanktuariów maryjnych oraz sanktuarium św. Brata Alberta w Krakowie. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Bliższe informacje i zapisy u p. Marii Łuczkowskiej.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

• Jutro 31 VII – św. Ignacy z Loyoli, prezbiter, wybitny teolog, dla którego najważniejszy był radykalizm chrześcijański, wielki założyciel zakonu jezuitów;
  • We wtorek 1 VIII – św. Alfons Maria Liguori, biskup i doktor Kościoła, gorliwy spowiednik, misjonarz i kaznodzieja, jeden z największych pisarzy chrześcijańskich, założyciel zgromadzenie ojców redemptorystów;

A w piątek 4 VIII – św. Jan Maria Vianney, prezbiter, proboszcz, gorliwy spowiednik, który miłością, surową pokutą i wytrwałą modlitwą dokonał cudu nawrócenia swojej parafii w Ars koło Lyonu.

Poprawiony: sobota, 29 lipca 2017 16:47