Start Odpusty Uroczystość św. Archaniołów Michała Rafała i Gabriela

25 września 2011 roku przeżywaliśmy Uroczystość zewnętrzną

Świętych Archaniołów Michała Rafała i Gabriela

alt

która w Kościele Powszechnym będzie świętowana 29 września. W naszym Sanktuarium w tym dniu Uroczystość wewnętrzna. Msze św. w tym dniu jak w każdą niedzielę, czyli: 6.45, 9.oo, 11.3o oraz 17.oo. Mszy sw. w kaplicach nie będzie.

Święci Archaniołowie na tę Uroczystość ściągają wielkie grono Pielgrzymów do Studzianny-Poświętnego, którzy przybywają już od soboty pieszo z Tomaszowa Mazowieckiego, z Rawy Mazowieckiej i w samą niedzielę z Opoczna. Przyjeżdżają również autokarami oraz własnym transportem.

Pielgrzymi uczestniczyli w Mszy św o godz.: 9.00 w Bazylice oraz w głównej Mszy św. o godz 11.30 odprawianej na ołtarzu polowym przez Księdza Biskupa Henryka Tomasika - ordynariusza naszej diecezji, zakończonej Procesją Eucharystyczną.

Serdeczne Bóg zapłać Paradzie procesyjnej, Dziewczynkom sypiącym kwiatki, Orkiestrze "Bazylikon", Ministrantom, oraz wszystkim którzy przez swój udział i pracę przyczynili się do uświetnienia tej Uroczystości.

alt alt alt alt alt alt alt alt alt alt alt alt alt alt alt alt alt alt alt alt alt alt alt alt alt alt alt alt

Poprawiony: wtorek, 27 września 2011 07:01