Start Archiwum parafii Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. J.C.
niedziela, 08 lipca 2012 11:30

altW Niedzielę 27 maja 2012 obchodziliśmy Uroczystość Odpustową Zielonych Świąt  (Zesłanie Ducha Świętego, Pięćdziesiątnicy). W pierwszym dniu Sumę odpustową odprawił i Słowo Boże wygłosił nasz Współbrat z Kongregacji w Radomiu ks. Mirosław Prasek COr.

Po odprawionej Mszy świętej wyruszyła Procesja Eucharystyczna wokół kościoła, w procesji brali udział: Parada procesyjna z Kołami Gospodyń Wiejskich w strojach ludowych, które niosły feletrony, dzieci Pierwszokomunijne dziewczynki sypiące kwiaty oraz dzieci niosące gałązki z kwiatami. Uroczystość uświetniła Orkiestra Klasztorna "Bazylikon". Wszystkim za udział składamy Bóg zapłać.

alt alt alt alt alt alt alt alt alt alt alt alt alt alt alt alt alt alt alt alt alt alt alt alt altalt alt alt alt alt alt alt alt alt alt alt alt alt alt alt alt alt

Poprawiony: czwartek, 19 lipca 2012 08:23