Start Archiwum kongregacji I Festyn Rodzinny
I Festyn Rodzinny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. J.C.   
niedziela, 08 lipca 2012 08:31

alt

 

 

 

Dnia 26 maja 2012 roku odbył się przy naszym Sanktuarium Pierwszy Festyn Rodzinny. Na scenie festynu występowała młodzież z Oratorium oraz z Gimnazjum, dając koncert piosenek religijnych oraz popularnych. Występowały dzieci z Zespołu Szkół Samorządowych w Poświętnem dając program artystyczny dla Babci oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej w Brudzewicach przedstawiając program artystyczny z racji na Dzień Mamy.

Podczas festynu były organizowane róznego rodzaju konkursy rodzinne takie jak turniej szachowy i zabawy dla dzieci (malowanie twarzy, konkurs na "Uśmiech św. Filipa Neri", zabawy w świecie klocków). Koła Gospodyń Wiejskich z Studzianny, Poświętnego i Brudzewic przygotował atrakcje kulinarne oraz uświetniły występem na scenie. Podczas trwania naszej zabawy, wystąpiła Grupa Pasjonatów Historii z Warszawy ubrana w zbroje rycerkie przedstawiła pokaz walki i kunsztu rycerskiego. W przerwach między występami można było pojeździć konno oraz zobaczyć pokaz ratownictwa przeprowadzony przez Oddział Ratownictwa Ochotniczej Straży Pożarnej z Poświętnego, oraz podszkolić się z udzielania pierwszej pomocy to szkolenie prowadził Nauczyciel z ZSS w Poświętnem. Na zakończenie festynu wystąpiła Orkiestra Klasztorna "Bazylikon". Podczas festynu można było nabyć Cegiełki wsparcia Stowarzyszenia Przyjaciół Bazyliki w Studziannie, z których były losowane nagrody. Towarzyszyła Festynowi Rodzinnemu piękna pogoda, cudowna atmosfera i wielka radość w duchu św. Filipa. Festyn zakońcył się o godz.: 21.00. Festyn Rodzinny zoragnizowany został dzieki Stowarzyszeniu Przyjaciół Bazyliki w Studziannie, Kołom Gospodyń Wiejskich z naszej parafii, Urzędowi Gminy, Ochotniczej Straży Pożarnej, Parafii św. Bartłomieja w Opocznie, która ofiarowała scenę oraz wielu dobrym Ludziom z różnych firm, którzy pomogli przez dar serca dając fanty na nagrody. Wszystkim z serca dziękujemy :)

alt alt alt alt alt alt alt alt alt alt alt alt alt alt alt alt alt alt altalt alt alt alt alt alt alt alt alt alt alt alt alt alt alt alt alt alt alt alt alt

Poprawiony: czwartek, 19 lipca 2012 08:25