Start Archiwum kongregacji 72 rocznica śmierci majora Hubala
72 rocznica śmierci majora Hubala PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. J.C.
niedziela, 29 kwietnia 2012 12:42

W niedzielę - 29 kwietnia 2012 w naszym Sanktuarium przeżywaliśmy uroczystości związane z 72 rocznicą śmiercią majora HUBALA.

Patronat nad uroczystościami miało Starostwo Powiatowe w Opocznie przy współudziale Kompanii Reprezentacyjnej 25 Batalionu Dowodzenia im. majora Hubala z Tomaszowa Mazowieckiego. Uroczystej Mszy świętej przewodniczył oraz homilię wygłosił kapelan ks. prałat ppłk Wiesław Okoń.

Koncelebransami byli powiatowy kapelan Straży Pożarnej ks. Leszek Sokół oraz Superior ks. Jerzy Cedrowski.

W uroczystościach brali udział władze powiatu ze Starostą Panem Janem Wieruszewskim na czele, Dowódcą 25 batalionu dowodzenia płk Marcinem Budzyński, posłowie: Robertem Telusem i Marcinem Witko, przedstawicielem Ministra Obrony Narodowej, Harcerzami i poczty sztandarowe.

Po zakończonej Mszy świętej odbył się Apel Poległych przy Szańcu w Anielinie.

alt alt alt alt alt alt alt alt alt alt alt alt alt alt alt alt

Poprawiony: niedziela, 29 kwietnia 2012 13:56