Wielkanoc

„Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem, kto wierzy we Mnie, choćby i umarł, żyć będzie.” Czas Wielkiego Zamyślenia dobiegł końca. Pozostaje nam przemiana naszych serc, abyśmy żyli Orędziem Wielkanocnym z dnia na dzień rozświetlając naszym bliźnim mroki życia, stając się dla nich światłem Świecy Paschalnej. Filipini ze Studzianny

Wielkanocna Rezurekcja

Tegoroczna Rezurekcja była wyjątkowa. Naszą Wspólnotę Parafialną odwiedził ks. Bp Józef Zawitkowski. Prowadził procesję rezurekcyjną oraz przewodniczył Mszy świętej, wygłaszając na niej homilię. Po zakończonych uroczystościach ks. Biskup Józef zrobił zbiorowe zdjęcia z Orkiestrą „Bazylikon”, chórem parafialnym, paradą procesyjną w strojach regionalnych oraz z dziećmi.

Ciemnica i Grób Pański

Tegoroczne przygotowanie dekoracji na obchody Triduum Paschalnego wykonywała młodzież gimnazjalna ze szkół średnich oraz studenci. Za wykonanie Ciemnicy oraz Grobu Pańskiego wyrażamy serdeczne podziękowanie!